• Stavros Halkias: Live at the Lodge Room

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★½

  • Jackass 4.5

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • The Bones

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Ali & Ava

    ★★★½

  • Cow

    ★★★★

  • Train Again

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Great White

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★★

  • October Rumbles

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Soul

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • A Night at the Opera

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • Heaven Reaches Down to Earth

    ★★★½

  • Autofiction

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • The Unseen River

    ★★★½

  • Strasbourg 1518

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Purple Sea

    ★★★★

  • Stump the Guesser

    ★★★★

  • The Cloud in Her Room

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Air Conditioner

    ★★★★

  • Cold Meridian

    ★★★½

  • Secrets of the Surface: The Mathematical Vision of Maryam Mirzakhani

    ★★★

  • The Blank Page

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★

  • Claudette's Star

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Rise of the Footsoldier: Marbella

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Day a Tree Fell

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★

  • About Endlessness

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • GUO4

    ★★★★

  • The Tree House

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • White Afro

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★