Sort by

will has logged 331 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
31
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
Edit this entry  
27
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★½
Edit this entry  
25
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Edit this entry  
23
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★½
Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
18
Panorama of Ealing from a Moving Tram

Panorama of Ealing from a Moving Tram

1901
×
★★★½
Edit this entry  
18
Panorama from the Tower of the Brooklyn Bridge

Panorama from the Tower of the Brooklyn Bridge

1899
×
★★★
Edit this entry  
18
Panorama pris d'un ballon captif

Panorama pris d'un ballon captif

1899
×
★★★½
Edit this entry  
18
Constantinople, panorama de la corne d'or

Constantinople, panorama de la corne d'or

1897
×
★★★
Edit this entry  
18
Nice, panorama du casino pris d'un bateau

Nice, panorama du casino pris d'un bateau

1897
×
★★★
Edit this entry  
18
Panorama pendant l'ascension de la Tour Eiffel

Panorama pendant l'ascension de la Tour Eiffel

1898
×
★★★½
Edit this entry  
18
Le village de Namo - Panorama pris d'une chaise à porteurs

Le village de Namo - Panorama pris d'une chaise à porteurs

1900
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★
Edit this entry  
01
Panorama of Esplanade by Night

Panorama of Esplanade by Night

1901
×
★★★½
Edit this entry  
01
Panoramic View of Electric Tower from a Balloon

Panoramic View of Electric Tower from a Balloon

1901
×
★★★
Edit this entry  
01
A Storm at Sea

A Storm at Sea

1900
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bathing Forbidden

Bathing Forbidden

1906
×
★★★
Edit this entry  
01
Falls of Minnehaha

Falls of Minnehaha

1897
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fast mail, Northern Pacific Railroad

Fast mail, Northern Pacific Railroad

1897
×
★★★
Edit this entry  
01
Esquimaux Village

Esquimaux Village

1901
×
★★★
Edit this entry  
01
Esquimaux Leap-Frog

Esquimaux Leap-Frog

1901
×
★★★
Edit this entry  
01
Cuban Volunteers Embarking

Cuban Volunteers Embarking

1898
×
★★★
Edit this entry  
01
Corner Madison and State Streets, Chicago

Corner Madison and State Streets, Chicago

1897
×
★★★
Edit this entry  
01
Champs Elysees

Champs Elysees

1900
×
★★★
Edit this entry  
01
Coaches Arriving at Mammoth Hot Springs

Coaches Arriving at Mammoth Hot Springs

1899
×
★★½
Edit this entry  
01
Close View of the 'Brooklyn,' Naval Parade

Close View of the 'Brooklyn,' Naval Parade

1898
×
★★★
Edit this entry  
01
Arrival of McKinley’s Funeral Train at Canton, Ohio

Arrival of McKinley’s Funeral Train at Canton, Ohio

1901
×
★★★
Edit this entry  
01
Taking President McKinley's Body from Train at Canton, Ohio

Taking President McKinley's Body from Train at Canton, Ohio

1901
×
★★★
Edit this entry  
01
Panoramic View of the President's House at Canton, Ohio

Panoramic View of the President's House at Canton, Ohio

1901
×
★★★½
Edit this entry  
01
An Artist's Dream

An Artist's Dream

1900
×
★★★
Edit this entry  
01
Fisherman's Wharf

Fisherman's Wharf

1897
×
★★★
Edit this entry  
01
Loading baggage for Klondike, no. 6

Loading baggage for Klondike, no. 6

1897
×
★★★
Edit this entry  
01
Launching a Stranded Schooner from the Docks

Launching a Stranded Schooner from the Docks

1900
×
★★★½
Edit this entry  
01
Panorama of Wreckage of Water Front

Panorama of Wreckage of Water Front

1900
×
★★★½
Edit this entry  
01
Panorama of Orphans' Home, Galveston

Panorama of Orphans' Home, Galveston

1900
×
★★★★
Edit this entry  
01
Launch of Japanese Man-of-War 'Chitosa'

Launch of Japanese Man-of-War 'Chitosa'

1898
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Cavalier's Dream

The Cavalier's Dream

1898
×
★★★
Edit this entry  
01
What Happened in the Tunnel

What Happened in the Tunnel

1903
×
★★
Edit this entry  
01
The Burlesque Suicide, No. 2

The Burlesque Suicide, No. 2

1902
×
★★½
Edit this entry  
01
Marche Indien sur le canal de la Viga

Marche Indien sur le canal de la Viga

1896
×
★★★
Edit this entry  
01
Chat En Chute Libre

Chat En Chute Libre

1894
×
★★★
Edit this entry  
01
Fireboat 'New Yorker' Answering an Alarm

Fireboat 'New Yorker' Answering an Alarm

1903
×
★★★
Edit this entry