Sort by

angela has logged 210 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wildling

Wildling

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
How Sarah Got Her Wings

How Sarah Got Her Wings

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Santa

Dear Santa

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Trolls

Trolls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry