Sort by

angela has logged 32 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Drop

The Drop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry