Sort by

angela has logged 20 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Autumn Dreams

Autumn Dreams

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Second Act

Second Act

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★
Edit this entry