Sort by
  • Babylon

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Falling for Christmas

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Muppets Haunted Mansion

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • James Acaster: Make a New Tomorrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Prom

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit