willsss has logged 77 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Five Days, Five Nights

Five Days, Five Nights

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Me Before You

Me Before You

2016
×
Edit this entry  
06
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
This Is Personal

This Is Personal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Amour

Amour

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Nothing Factory

The Nothing Factory

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Betty and Coretta

Betty and Coretta

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ashore

Ashore

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Spirit of '45

The Spirit of '45

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Anarchists

The Anarchists

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Silence of Others

The Silence of Others

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Clash

Clash

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Le Notti Bianche

Le Notti Bianche

1957
×
★★★½
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Miss Representation

Miss Representation

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Saving Capitalism

Saving Capitalism

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
12
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Becoming

Becoming

2020
×
★★★
Edit this entry