William has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Vice

Vice

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Edit this entry  
20
Still/Born

Still/Born

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Banshee Chapter

Banshee Chapter

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tag

Tag

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Audition

Audition

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry