Sort by
  • Nope

  • Section 1

  • Minions: The Rise of Gru

  • Hustle

  • Elvis

  • Crimes of the Future

  • Funny Pages

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • RRR

  • Everything Everywhere All at Once

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

  • The Batman

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • C'mon C'mon

  • King Richard

  • Parallel Mothers

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Best Sellers

  • Shangri-La

  • Censor

  • Nomadland

  • The Last Dance

  • The History of the Seattle Mariners

  • Berlin Alexanderplatz

  • The Woman Who Ran

  • Little Women

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

  • Ford v Ferrari

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Lingua Franca

  • Midsommar

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Pain and Glory

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

  • Fyre

  • Vice

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • Maniac

  • The Favourite

  • Roma

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Tag

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • Asako I & II

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

  • Three Identical Strangers

  • Billy Star