Sort by

w has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
21
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
01
Beginners

Beginners

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Lured

Lured

1947
×
Read the review Edit this entry  
04
A Summer's Tale

A Summer's Tale

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
Edit this entry  
17
The Game

The Game

1997
×
Edit this entry  
13
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
Edit this entry  
15
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Belly

Belly

1998
×
Edit this entry  
11
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
Read prior review Edit this entry  
09
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
Edit this entry  
09
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
Edit this entry  
04
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
Edit this entry  
28
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
Edit this entry  
23
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
Edit this entry  
17
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sonatine

Sonatine

1993
×
Read the review Edit this entry