• Don't Look Up

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Summit of the Gods

    ★★★★½

  • Annette

    ★★½

  • Save Ralph

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Donut King

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • His House

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★★½

  • The New Pope

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Watchmen

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Kitbull

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Abrakadabra

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

  • Pine

    ★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The Burying Party

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Extinction

    ★★