Sort by
  • The Devil's Backbone

    ★★★★½

  • Wait Until Dark

    ★★★★★

  • War-Gods of the Deep

    ★★★½

  • Return of the Fly

    ★★★½

  • Carrie

    ★★★★½

  • The Lost Weekend

    ★★★½

  • Gentlemen Prefer Blondes

    ★★★★

  • Bad Day at Black Rock

    ★★★★½

  • Drive

    ★★½

  • The 8 Diagram Pole Fighter

    ★★★★½

  • Maurice

    ★★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • The Bird with the Crystal Plumage

    ★★★★

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★★

  • Bionicle: Mask of Light

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Blue Velvet

    ★★★½