• Keith Lemon: The Film

    ★★★★★

  • Johnny English Reborn

    ★★

  • Paul

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • The King's Speech

    ★★★★½

  • Piranha 3D

    ½

  • Toy Story 3

    ★★★½

  • Avatar

    ½

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • The Damned United

    ★★★★

  • 17 Again

    ★★★

  • A Matter of Loaf and Death

    ½

  • Star Wars: The Clone Wars

    ★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Happy Feet

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★½

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★½

  • Liverpool FC: Champions of Europe 2005

    ½

  • Madagascar

    ★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★

  • Hitch

    ★★★

  • The Polar Express

    ★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★½

  • Shrek 2

    ★★★

  • Shaun of the Dead

    ★★★★½

  • School of Rock

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Johnny English

    ★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Ice Age

    ★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★½

  • Serendipity

    ★★★

  • Mike Bassett: England Manager

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★½

  • Galaxy Quest

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

    ★★★

  • Notting Hill

    ★★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • A Close Shave

    ★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • Of Mice and Men

    ★★★½

  • National Lampoon's Christmas Vacation

    ★★★

  • A Grand Day Out

    ★★★

  • Big

    ★★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★★½

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★½

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★½

  • Battle of Britain

    ★★★

  • The Italian Job

    ★★★½