RSS feed for Willwebbful

Willwebbful has logged 13 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Orbiter 9

Orbiter 9

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sunset

Sunset

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl

Girl

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry