Sort by

will has logged 207 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Chamber

The Chamber

1996
×
Read the review Edit this entry  
30
Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

2020
×
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
15
Big in Vietnam

Big in Vietnam

2012
×
Edit this entry  
08
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
Edit this entry  
27
The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

2020
×
Edit this entry  
26
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
Edit this entry  
31
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
Read the review Edit this entry  
31
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
18
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
Read prior review Edit this entry  
11
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
25
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
Read the review Edit this entry  
17
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Romancing in Thin Air

Romancing in Thin Air

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
23
The Terror

The Terror

1963
×
Edit this entry  
18
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
Edit this entry  
09
The Wayward Cloud

The Wayward Cloud

2005
×
Read the review Edit this entry  
01
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy of the State

Enemy of the State

1998
×
Read prior review Edit this entry  
18
Colorado Sundown

Colorado Sundown

1952
×
Edit this entry  
12
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
Edit this entry  
04
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
Edit this entry  
04
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Edit this entry  
26
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
Edit this entry  
10
Westerly Wind

Westerly Wind

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emotion

Emotion

1966
×
Edit this entry