Sort by

will has logged 65 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Marksman

The Marksman

2021
×
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
Edit this entry  
25
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
24
Heartstone

Heartstone

2016
×
Edit this entry  
18
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
Read prior review Edit this entry  
18
Fast Five

Fast Five

2011
×
Read prior review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Crawl

Crawl

2019
×
Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
Read the review Edit this entry  
09
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
Edit this entry  
05
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
Edit this entry  
25
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Casting Blossoms to the Sky

Casting Blossoms to the Sky

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tampopo

Tampopo

1985
×
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Shanghai Triad

Shanghai Triad

1995
×
Read the review Edit this entry  
12
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Edit this entry  
22
Jagga Jasoos

Jagga Jasoos

2017
×
Edit this entry  
22
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Brood

The Brood

1979
×
Edit this entry  
13
Patlabor 2: The Movie

Patlabor 2: The Movie

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry