RSS feed for Will

Will has logged 118 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gates of Heaven

Gates of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dance, Girl, Dance

Dance, Girl, Dance

1940
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chisholm '72: Unbought & Unbossed

Chisholm '72: Unbought & Unbossed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
Read prior review Edit this entry  
06
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Irresistible

Irresistible

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Antonio Gaudí

Antonio Gaudí

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Elle

Elle

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Luce

Luce

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vanilla Sex

Vanilla Sex

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Foxy Brown

Foxy Brown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mrs. America

Mrs. America

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
13th

13th

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry