• The Batman

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • The Midnight Sky

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½

  • Driveways

    ★★★½

  • Babysplitters

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★★½

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Grinch

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★