Sort by

wilmerquispe has logged 248 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Help

Help

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Found

Found

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nest

The Nest

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Network

Network

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Greener Grass

Greener Grass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Clown

Clown

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Medium

The Medium

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blade II

Blade II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★½
Edit this entry  
10
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Edit this entry