Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, quai du Commerce, 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Love and Anger

Love and Anger

1969
×
Read the review Edit this entry  
20
Moral

Moral

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Woman Is a Woman

A Woman Is a Woman

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ponniyin Selvan: Part II

Ponniyin Selvan: Part II

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
José Rizal

José Rizal

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brutal

Brutal

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Fate

Mad Fate

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Marry My Dead Body

Marry My Dead Body

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Geethanjali

Geethanjali

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Accepted

Accepted

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shadowless Tower

The Shadowless Tower

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Holy Family

A Holy Family

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dust of Angels

Dust of Angels

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kissing the Ground You Walked On

Kissing the Ground You Walked On

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fledglings

Fledglings

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Afire

Afire

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Smoke Sauna Sisterhood

Smoke Sauna Sisterhood

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tótem

Tótem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
in water

in water

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jane Campion, The Cinema Woman

Jane Campion, The Cinema Woman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shamo

Shamo

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
War Pony

War Pony

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Disco Boy

Disco Boy

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Burmese Harp

The Burmese Harp

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hanalei Bay

Hanalei Bay

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sunny Side of the Street

The Sunny Side of the Street

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mountain Woman

Mountain Woman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sparta

Sparta

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry