wilson has logged 24 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Maine, Summer 2017

Maine, Summer 2017

2018
×
Edit this entry  
29
Fireworks

Fireworks

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Loving You

Loving You

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spring in a Small Town

Spring in a Small Town

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

Buenos Aires Zero Degree: The Making of Happy Together

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Ashes of Time

Ashes of Time

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Grass

Grass

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
A City of Sadness

A City of Sadness

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry