Sort by

wilson has logged 31 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
House

House

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Signal 8

Signal 8

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Discarnates

The Discarnates

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Record of a Tenement Gentleman

Record of a Tenement Gentleman

1947
×
★★★★
Edit this entry  
17
Little Forest: Summer/Autumn

Little Forest: Summer/Autumn

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Karaoke Superstar

Karaoke Superstar

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
America

America

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Human Being

Human Being

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
So Pretty

So Pretty

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry