Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hostiles

Hostiles

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
New Gods: Nezha Reborn

New Gods: Nezha Reborn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Togo

Togo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob SquarePants Movie Rehydrated

The SpongeBob SquarePants Movie Rehydrated

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Crashing

Crashing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shutter

Shutter

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
B for Busy

B for Busy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Railway Heroes

Railway Heroes

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Battle at Lake Changjin

The Battle at Lake Changjin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Runners

Midnight Runners

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Firebird

Firebird

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry