• Last Night in Soho

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Save Ralph

  • Tom & Jerry

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • The Last Dance

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Emma.

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Make Me a Sandwich

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • David Foster: Off the Record

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Kinky Boots: The Musical

  • Child's Play

    ★★