Sort by

Captain Rowdy has logged 16 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Darkness, Light, Darkness

Darkness, Light, Darkness

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Feast

Feast

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adam and Dog

Adam and Dog

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La luna

La luna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Polygon

Polygon

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Poor Pierrot

Poor Pierrot

1892
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time there Lived a Dog

Once Upon a Time there Lived a Dog

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Contact

Contact

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wizards

Wizards

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry