• Pig

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Breach

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Hunt

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Nimic

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★

  • Maniac

  • mid90s

    ★★★★★

  • The Predator

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Operation Finale

    ★★

  • Roma

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★