• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • 22 vs. Earth

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Trust

    ★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★½

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★★★

  • Once Upon a Snowman

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★½

  • A Nice Girl Like You

    ★★

  • Desperados

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★½

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Long Goodbye

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

  • The Father

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★