nada has logged 211 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★½
Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read prior review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Thrifty Pig

The Thrifty Pig

1941
×
Edit this entry  
18
Feast

Feast

2014
×
Edit this entry  
17
Piper

Piper

2016
×
Edit this entry  
17
One Small Step

One Small Step

2018
×
Edit this entry  
17
Paperman

Paperman

2012
×
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chase Me

Chase Me

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
Batman Beyond

Batman Beyond

2014
×
Edit this entry  
10
Batman: Strange Days

Batman: Strange Days

2014
×
Edit this entry  
10
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
Read the review Edit this entry  
09
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Wave

The Wave

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peter Rabbit

Peter Rabbit

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry