• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★

  • Ilana Glazer: The Planet Is Burning

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Mister America

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Ready or Not

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Crawl

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Missing Link

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Venom

    ★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½