RSS feed for Kat

Kat has logged 26 entries for films released in 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
She's Beautiful When She's Angry

She's Beautiful When She's Angry

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Boogaloo and Graham

Boogaloo and Graham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bus Story

Bus Story

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Duet

Duet

2014
×
Read the review Edit this entry  
30
Footprints

Footprints

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sweet Cocoon

Sweet Cocoon

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Bigger Picture

The Bigger Picture

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Single Life

A Single Life

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Feast

Feast

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Me and My Moulton

Me and My Moulton

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dam Keeper

The Dam Keeper

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dear White People

Dear White People

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
I, Frankenstein

I, Frankenstein

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry