Sort by
  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • I Came By

  • The Gray Man

    ½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Man from Toronto

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Morbius

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Home Team

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No One Gets Out Alive

  • C.I.Ape

    ½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Come from Away

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Things Heard & Seen

    ½

  • Wrath of Man

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Black Box

  • Another Round

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

    ½

  • Sky High

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • Greenland

    ★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Ava

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★★

  • Debt Collectors

    ★★½

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★½

  • Dangerous Lies

    ½

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Villain

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Russell Peters: Deported

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Grudge

    ½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Trauma Center

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Outpost

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Hazbin Hotel

    ★★

  • Playing with Fire

    ½

  • Black and Blue

    ½

  • The Assent

    ½