wiseguy76 has logged 13 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
23
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry