Sort by
  • Scream 6

  • Avatar: The Way of Water

  • Hellraiser

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★★

  • The Invitation

  • The Next 365 Days

    ½

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★½

  • American Carnage

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Amityville Karen

  • Men

    ½

  • Firestarter

    ½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Crush

    ★★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Choose or Die

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Umma

  • Phoenix Rising

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Cellar

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Weekend Away

  • Studio 666

    ★★★★½

  • The Batman

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Shut In

    ½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Marry Me

  • Slapface

    ★★★½

  • Nanny

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Black Friday

    ★★★

  • A Mouthful of Air

  • Antlers

  • So Vam

    ★★½

  • The Black Phone

    ½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Barbarians

    ★★★½

  • The Grandmother

    ★★½

  • My Son

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ½

  • Encounter

    ★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Voyeurs

  • Candyman

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★

  • The Cursed

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Till Death

    ★★★

  • Asking For It