Sort by

chloe has logged 146 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★½
Edit this entry  
09
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Senna

Senna

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Edit this entry  
18
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
All About the Money

All About the Money

2017
×
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weird Science

Weird Science

1985
×
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fences

Fences

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Camera Obscura

Camera Obscura

2017
×
★★
Edit this entry  
04
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★
Edit this entry  
11
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry