nate has logged 36 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry & Meghan: A Royal Romance

Harry & Meghan: A Royal Romance

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★½
Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★
Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rachel Divide

The Rachel Divide

2018
×
Read the review Edit this entry