nate has logged 22 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
Edit this entry  
18
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry