• Father of the Bride

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Shrink Next Door

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • My Best Friend Anne Frank

    ★★★

  • The Addams Family 2

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★★

  • The Guilty

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Dug Days

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Halston

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Audrey

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★