Sort by
  • The Boys from Brazil

    ★★★

  • Duel in the Sun

    ★★★½

  • To Kill a Mockingbird

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Marty

    ★★½

  • Yellow Sky

    ★★★½

  • The Paradine Case

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Guns of Navarone

    ★★★★

  • The Bravados

    ★★★

  • Summertime

    ★★★

  • Arabesque

    ★★★★½

  • The Snows of Kilimanjaro

    ★★

  • Spellbound

    ★★★★

  • The Million Pound Note

    ★★★★