Sort by

Hannah has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Farewell My Concubine

Farewell My Concubine

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
Ju Dou

Ju Dou

1990
×
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
To Live

To Live

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mommy Dead and Dearest

Mommy Dead and Dearest

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Edge of Seventeen

Edge of Seventeen

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kinky Boots

Kinky Boots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★½
Read the review Edit this entry