RSS feed for WizardmanJones

WizardmanJones has logged 56 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lionman II: The Witchqueen

Lionman II: The Witchqueen

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Wish 3

Death Wish 3

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death Wish II

Death Wish II

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Foxes

Mad Foxes

1981
×
Edit this entry  
28
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
Read the review Edit this entry  
28
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rapid Fire

Rapid Fire

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Choke Canyon

Choke Canyon

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Highlander

Highlander

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Atlantic Rim

Atlantic Rim

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Lone Tiger

Lone Tiger

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America

Captain America

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Neon City

Neon City

1991
×
Read the review Edit this entry  
20
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
Knights Of The City

Knights Of The City

1986
×
★½
Edit this entry  
18
Droid Gunner

Droid Gunner

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruising

Cruising

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Curse

The Curse

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Psycho Cop

Psycho Cop

1989
×
Read the review Edit this entry  
15
Judge Minty

Judge Minty

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Battle Rats

Battle Rats

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
Wasteland

Wasteland

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Danger: Diabolik

Danger: Diabolik

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Exo-Man

Exo-Man

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Singular

Singular

2014
×
★★½
Edit this entry  
14
American Shaolin

American Shaolin

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Ninja Assassin

Ninja Assassin

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lionman

Lionman

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder II

Thunder II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunder

Thunder

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Daredevil

Daredevil

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★
Edit this entry  
07
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
G.B.H.

G.B.H.

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Slipstream

Slipstream

1989
×
★½
Read the review Edit this entry