• Lemonade

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Boss

  • Deadpool

    ★★★★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Joy

    ★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★

  • Regression

    ½

  • The Intern

    ★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★

  • Everest

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Goosebumps

    ★★½

  • Ricki and the Flash

    ★★

  • Ant-Man

    ★★★★½

  • San Andreas

    ★★

  • Spy

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★½

  • Southpaw

    ★★

  • The Interview

    ★★★½

  • Taken 3

    ½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • American Sniper

    ★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • Fury

    ★★

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Cobbler

  • The Forger

    ½

  • Still Alice

    ★★★★½

  • Before I Go to Sleep

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Lucy

    ★★½

  • The Purge: Anarchy

  • Ivory Tower

    ★★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★

  • Foxcatcher

    ★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★★

  • A Daughter's Nightmare

    ★★★

  • The Other Woman

    ½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • Neighbors

  • Need for Speed

  • Chef

    ★★★½

  • Camp Takota

    ★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Life After Beth

    ½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Ride Along

    ½

  • American Hustle

    ★½

  • Hours

    ★★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • Last Vegas

    ★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

    ★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Carrie

    ★★½

  • Her

    ★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★½

  • Diana

  • Marvel One-Shot: Agent Carter

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★

  • Palo Alto

    ★★½

  • Gravity

    ★★★★

  • All Is Lost

    ½

  • The Butler

    ★★★★½