Sort by

Gretchen has logged 32 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Junebug

Junebug

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Most Violent Year

A Most Violent Year

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry