• Bad Trip

    ★★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • The Prom

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • South Park: The Pandemic Special

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • New York New York

  • The Last Dance

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Residue

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Nuclear Family

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • American Factory: A Conversation with the Obamas

  • Joker

  • Waves

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • When They See Us

    ★★★★½