Will jacobson has logged 16 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
Read the review Edit this entry  
25
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Showgirls

Showgirls

1995
×
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
Edit this entry  
14
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
They Charge For The Sun

They Charge For The Sun

2016
×
Edit this entry  
04
An Oversimplification of Her Beauty

An Oversimplification of Her Beauty

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Pinky

Pinky

1949
×
★★★★
Edit this entry