Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Eye Myth

Eye Myth

1977
×
★★★½
Edit this entry  
31
Notes on Blindness

Notes on Blindness

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read prior review Edit this entry  
20
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
½
Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Edit this entry  
13
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Factory Mask

Factory Mask

2002
×
★★½
Edit this entry  
08
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wave

Wave

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Mr. Russell's House

Mr. Russell's House

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big House

The Big House

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
31
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
kittykat96

kittykat96

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
12
Rangus and Dangus

Rangus and Dangus

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Spider-Ham: Caught in a Ham

Spider-Ham: Caught in a Ham

2019
×
★★★
Edit this entry