Sort by

Will Kronzer has logged 38 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Junun

Junun

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fall

The Fall

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Auf der Strecke (On the Line)

Auf der Strecke (On the Line)

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry