Sort by

Will has logged 120 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read prior review Edit this entry  
26
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
03
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Tomboy

Tomboy

2011
×
Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
18
High School Confidential!

High School Confidential!

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Edit this entry