RSS feed for wkw

wkw has logged 122 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kabir Singh

Kabir Singh

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Tej... I Love You

Tej... I Love You

2018
×
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
Birders

Birders

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Edit this entry  
16
Margin Call

Margin Call

2011
×
Edit this entry  
16
Rounders

Rounders

1998
×
★★
Edit this entry  
12
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★½
Edit this entry  
03
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Dharam Sankat Mein

Dharam Sankat Mein

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Mission Mangal

Mission Mangal

2019
×
★½
Edit this entry  
16
Wild

Wild

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
02
Body at Brighton Rock

Body at Brighton Rock

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Stuber

Stuber

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
Edit this entry  
13
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Edit this entry  
12
Anima

Anima

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Beetle Queen Conquers Tokyo

Beetle Queen Conquers Tokyo

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Once a Gangster

Once a Gangster

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
Papers, Please: The Short Film

Papers, Please: The Short Film

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chamak

Chamak

2017
×
Edit this entry  
09
I Don't Dance

I Don't Dance

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kurbaan

Kurbaan

2009
×
★½
Edit this entry  
08
Chopsticks

Chopsticks

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Edit this entry  
01
India's Most Wanted

India's Most Wanted

2019
×
Edit this entry  
31
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Edit this entry  
24
Island of the Hungry Ghosts

Island of the Hungry Ghosts

2018
×
★★★★
Edit this entry