• The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • The Wind Rises

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • The Man from Earth

    ★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Cowboy Bebop

    ★★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★½

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • Fallen Angels

    ★★★★½

  • La Haine

    ★★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • Dead Poets Society

    ★★★★

  • Akira

    ★★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★½