• The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Luca

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • Limbo

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Summer of 85

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • his

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Twilight's Kiss

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • This Is Not a Burial, It’s a Resurrection

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Simon Amstell: Set Free

  • I Miss You

    ★★★

  • Monsoon

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Rocketman

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • End of the Century

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Bait

    ★★★★½

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Benjamin

    ★★★½

  • Red Joan

    ★★½

  • High Life

    ★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★½